İSTANBUL PR PRODÜKSİYON

İSTANBUL PR PRODÜKSİYON NASIL KURULDU?
İstanbul PR Prodüksiyon, medya alanında profesyonelleşmiş iki çocukluk arkadaşının uzak gelecekteki hayali olarak 2012 yılında hayata geçti. Medya dünyasına hızlı bir giriş yapan prodüksiyon şirketimiz; tanıtım filmi, prodüksiyon, televizyon yayınları ve reklam içerikleriyle medyanın her alanın aktif rol oynamaya devam ediyor.
Günümüzde televizyonun bile geleneksel medya olarak değerlendiğini varsayarak temel ilkemizi platformlar arası geçirgenlik olarak belirledik. Marshall McLuhan’ın teorisinde bahsettiği, dünyamızın artık bir “küresel köy”den oluştuğu kanısına katıldığımız gibi konservatif bir medya kurumunun da ayakta kalıp nitelikli çalışmalar yapabileceğine inanmıyoruz. İşte tam da bu sebeple sosyal medya, televizyon, açık hava mecraları, native içerikleri entegre ederek ilerlemeyi içinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağına çok yakıştırıyoruz.
NELER YAPIYORUZ?
Eğlencenin, iş dünyasının, sanat-spor ve pek çok camianın, kısacası hayatın her anının efektif dokunuşlarla spot ışıklarını üzerinize çekmek için bir hayalden çıkarak emek veriyoruz.
Reklam filmlerinin yanı sıra kurgu-montaj ve seslendirme hizmetlerini şirket bünyesinde profesyonel çözümlerle tamamlıyoruz. Günümüzde çevresel uyaranların fazlalığı nedeniyle uzunca yazılar içeriklerdense kapsül bilgi veyahut kapsül içerikler tüketici tarafından tercih ediliyor. Bu sebeple infografiklere, motion grafiklere ve 2d- 3d animasyonlara özel bir önem veriyoruz. Marka talepleriyle yaratıcı fikirlerimizi buluşturarak kolay feedback alabileceğimiz çalışmalar yürütüyoruz.
Televizyon çalışmalarımızdaysa geleneksel medyayı göz ardı etmeden, sosyal medya platformlarına da göz kırparak faaliyet göstermeyi tercih ediyoruz. Ana mecrayı hedef kitleye göre belirlediğimizden, yan mecralarla da içeriği desteklemiş oluyoruz. Televizyon ekralarında program ve röportaj içeriklerinin yanı sıra drone ile hava çekimlerini de kapsayan belgesel çalışmaları da portfolyamızda mevcut.
Tutorial olarak adlandırdığımız “nasıl yapılır?/ do it yourself” tarzındaki ya da ürün yerleştirme içeren tarif videolarıyla native reklam içerikleri üretiyoruz. Bunu yaparken hitap edilen kitlenin sosyal dilinden uzaklaşmamayı temele alıyoruz.
Kimi zaman yolculuğuna yeni başlayan bir ürün ya da yeni hizmetin kat edeceği ilk bebek adımlarıyla; kimi zamanda sektörüne imzasını atmış bir markanın zirve ürün ve hizmetlerinin hız kesmeden koşuşunun arkasında itici güç olarak var oluyoruz. Tüm lansman organizasyonu, pr çalışmaları, medya planlama ve satın alma süreçleri alanında uzman kadromuzla şekilleniyor. İş ortaklarımızla ve ortaya çıkan işle hemhâl olmanın hazzı ve dinamizmi neden medya sektöründe olduğumuzu bize bir kez daha hatırlatıyor diyebiliriz…
360 derece ajans hizmetleri sağlayarak yukarıda vurguladığımız bütüncül yaklaşım sürdürüyoruz. Şöyle ki; televizyon reklamı çekim ve yayını için bir ajansla, sosyal medya yönetimini sağlamak için başka bir ajansla çalışmak tabiri caizse manevra alanını kısıtlayarak marka açısından bir hantallığa neden oluyor. 360 derece ajans hizmeti vererek bu karmaşayı sonlandırmayı hedeflerken; farklı deadline’lar, toplantılar, süreçler devre dışı bırakmış oluyoruz. Tek pr şirketi bünyesinde tüm süreçleri ilerletiyoruz.
Dijital medya planlamalarındaysa içeriğin yanı sıra hedef kitleye yönelik saatler, paylaşım türleri, SEO ve SEM olarak arama motoru optimizasyonu yaparak markayla hitap edilen kitleyi buluşturmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
Tüm bu hizmetlerle birlikte, profesyonel isimler ve ekipmanlarla; sanat yönetmenlerimiz ve marka temsilcilerinden gelen briefler doğrultusunda marka ürün tanıtımlarına yönelik fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz.
Televizyon ise şirket kariyerimizde özel bir öneme sahip; medya dünyasına giriş yaparken ilk ama donanım açısından oldukça temelli bir yatırımla Şehirde Gündem programı TV8 İNT kanalında yürütmeye başladık. Bir süre sonra programda isim değişikliğine gidip Ebru Destan’la Gündem ismiyle yayın hayatımıza devam ettik. Yaklaşık altı yılı bulan heyecanlı ve verimli bir süreçti. Program katılımcılarını sektörel anlamda destekleyip bir anlamda da bir network yaratmaya devam ettik. Bu süreçte biz de medya sektörünün içinde piştik. Ardından yeni bir kanalda yepyeni bir maceraya atıldık: TV8,5 kanalında BUSİNESS TİME programını yayınlamaya başladık. Bütün çekim, kurgu- montaj ve medya planlaması akışlarını şirketimiz bünyesinde ilerletmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu noktada, başka çalışmalarda buluştuğumuz firmalarla yeni projemizde tekrar çalışabilir olmak etkileşim ve iş ahlakı konusunda bizi mutlu etmeye devam ediyor diyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz ajans çalışmalarının ve dinamik bir tempoyla çektiğimiz Business Time programının yanı sıra Uluslararası İstanbul Ödülleri’nin de organizasyon sürecini üstleniyoruz. Kamuoyunun seçimlerine değer vererek medya-iş-sanat-spor gibi camiaları buluşturduğumuz ödül organizasyonun planlama ve pr süreçlerini yürütmekten gurur ve keyif duyuyoruz.
Tüm bunlar ışığında söyleyebiliriz ki şirketimizin temel motivasyonu işimizi aşkla yaparken markanızı doğru, güvenilir, anlaşılır ve efektif olarak hem size hem hitap ettiğiniz kitleye şeffaflıkla anlatmak.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart